Na szczycie NATO w Madrycie Kliczko przypomniał o systemach obrony przeciwrakietowej

Na szczycie NATO w Madrycie Kliczko przypomniał o systemach obrony przeciwrakietowej

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Oczekujemy, że w wyniku szczytu NATO zostaną przyspieszone dostawy broni obronnej na Ukrainę - powiedział mer Kijowa Witalij Kliczko w kuluarach szczytu NATO, który rozpoczął się we wtorek w Madrycie, donosi Radio Svoboda, informuje Ukrinform.

„W wyniku tego szczytu spodziewamy się przyspieszenia dostaw broni obronnej na Ukrainę i dalszego wspierania Ukrainy. Również (oczekujemy – przyp. red.) jedności partnerów w tym procesie, bo od tego zależy powrót pokoju do Europy” – podkreślił Kliczko.

Mer Kijowa podkreślił, że Ukraina potrzebuje systemów obrony przeciwrakietowej.

„Każdego dnia widzimy rosyjskie pociski niszczące nasze miasta, zabijające cywilów, niszczące naszą infrastrukturę” – argumentował Kliczko za potrzebą tej broni, dodając, że pokój w Europie zależy teraz od Ukrainy. Nazwał wojnę Rosji z Ukrainą największą od II wojny światowej.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji władimir putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi za pomocą artylerii, granatników o napędzie rakietowym i pocisków balistycznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-