Atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku - zaginęło 36 osób

Atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku - zaginęło 36 osób

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W wyniku ataku rakietowego na centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku w obwodzie połtawskim zaginęło 36 osób, a 18 osób zginęło. Trwa demontaż gruzu - napisał w Telegramie szef połtawskiej ODA Dmytro Łunin, donosi Ukrinform.

„Niestety, jak na razie w rosyjskim ataku zginęło 18 osób. Kolejnych 36 osób zaginęło. Kontynuujemy poszukiwania. Ofiary otrzymują wszelką niezbędną pomoc” – napisał Łunin.

Jak napisał, akcja ratunkowa trwała całą noc. Pracowało ponad tysiąc osób - ratownicy, policja, medycy i wolontariusze.

„Jestem wdzięczny wszystkim, którzy niestrudzenie wykonują swoją pracę i tym, którzy pomagają” – dodał Łunin.

Jak donosi Ukrinform, 27 czerwca w pobliżu wojsk rosyjskich zaatakowali dwoma pociskami centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku w obwodzie połtawskim. W momencie uderzenia w budynku przebywało około tysiąca zwiedzających.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-