Liczba ofiar ataku rakietowego na Krzemieńczuk wzrosła do 18

Liczba ofiar ataku rakietowego na Krzemieńczuk wzrosła do 18

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Liczba ofiar śmiertelnych w centrum handlowym „Amstor” w Krzemieńczuku, w które dzień wcześniej został trafiony przez rosjan pociskiem, wzrosła do 18. - napisał w Telegramie szef Połtawskiej ODA Dmytro Łunin, donosi Ukrinform.

„Zmarło 18 osób… Szczere kondolencje dla krewnych i przyjaciół. Ratownicy nadal pracują” – napisał Łunin.

DSNS podaje, że 59 osób potrzebowało pomocy medycznej, z czego 25 hospitalizowano w Szpitalu Intensywnej Terapii Krzemieńczuka.

Koordynację działań na miejscu sprawuje Centrala Reagowania Kryzysowego.

Od DSNS pracuje 440 osób (w tym 14 psychologów) i 70 jednostek techniki.

Jak donosi Ukrinform, 27 czerwca o godzinie 15:50 Rosjanie uderzyli rakietami X-22 w centrum handlowe Krzemieńczuku, w którym przebywało około tysiąca cywilów. Powierzchnia pożaru w budynku osiągnęła 10,3 tys. metrów. Wcześniej mówiono o około 16 zabitych. Co najmniej 59 osób zostało rannych, 25 z nich trafiło do szpitala. Ogień jest gaszony, a gruz rozbierany.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-