„Sława Ukrainie! Sława bohaterom!” - Johnson i Trudeau nagrali wspólny apel

„Sława Ukrainie! Sława bohaterom!” - Johnson i Trudeau nagrali wspólny apel

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Premierzy Kanady i Wielkiej Brytanii Justin Trudeau i Boris Johnson w nagraniu wideo do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i narodu ukraińskiego zadeklarowali swoje niezachwiane poparcie dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji.

Apel został opublikowany przez Trudeau na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Ukraińcy opowiadają się za zasadami i wartościami, które jednoczą nas jako demokracje, jak rządy prawa, nienaruszalność suwerenności i integralność terytorialna państw. To jest ważne dla wszystkich na świecie” – powiedział Trudeau.

Dodał, że kraje G7 pracują nad wzmocnieniem sankcji wobec Rosji, a także zwiększeniem wsparcia gospodarczego, finansowego i wojskowego dla Ukrainy.

Z kolei Johnson powiedział o poparciu dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego oraz Ukraińców ze strony Kanady i Wielkiej Brytanii.

„Składamy cześć waszej walce. Uważamy to za całkowicie uzasadnione i bardzo ważne dla naszego świata. Wspieramy was i będziemy kontynuować tę drogę” – powiedział.

Na koniec szef brytyjskiego rządu powiedział po ukraińsku: „Sława Ukrainie”. Trudeau dodał: „Sława bohaterom!”.

Jak poinformował Ukrinform, premierzy Wielkiej Brytanii i Kanady biorą udział w odbywającym się 26-28 czerwca w Alpach Bawarskich szczycie przywódców G7 pod przewodnictwem Niemiec.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-