„Gra w szachy z klinicznym idiotą” – Bohater Ukrainy Ponomarenko o wojnie z rosją
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji  
22.06.2022 12:23

Wojna rosji z Ukrainą jest jak gra w szachy między klinicznym idiotą a mądrym człowiekiem.

Bohater Ukrainy Serhij Ponomarenko, walczący z Rosją w ramach 3 brygady, powiedział to w rozmowie z Ukrinformem.

Według niego wróg jest podły i zdradziecki i nic mu nie stoi na przeszkodzie.

Ponomarenko podkreślił, że do dziś nie wyklucza użycia przez rosjan taktycznej broni jądrowej, „bo im potrzebne jest przynajmniej małe zwycięstwo, a na żadnym z kierunków nie mają szans na sukces”.

Ich oczywista przewaga dzisiaj - powiedział obrońca Ukrainy - jest w liczbach. Ta wojna jest jak gra w szachy między inteligentną osobą a klinicznym idiotą. I wydaje się, że wszyscy rozumieją, że mądry wygra, ale jest pewien niuans – mądry ma 16 graczy na boisku, a idiota ma ich  160.

Jednocześnie, zauważył Ponomarenko, wszyscy już zrozumieli, że rosyjska „potężna armia” to mit. „Druga armia świata?! Tak, prości menedżerowie biją cię jak muchy na parapecie !!!” – podkreślił.

Według dowódcy wszyscy bojownicy w jego jednostce są zmotywowani i uparci, nawet ci, którzy do końca lutego nie mieli doświadczenia bojowego, a wszyscy są gotowi do walki i obrony swojej ziemi.

„O takim zespole można tylko pomarzyć. Kiedy szykujemy się do wyjazdu i ja ustalam ekipy, które wyjadą, chłopaki są nawet obrażeni:” Dlaczego znowu, pojechali ostatnim razem, teraz my jedziemy. „Jest bardzo fajnie „Z takimi ludźmi chcę pracować. Znam wielu zmobilizowanych facetów, którzy dadzą szanse zwykłym żołnierzom” – powiedział Ponomarenko.

Do 2014 roku Ponomarenko pracował jako kierownik logistyki, prowadził sklep, ale zaraz po wybuchu wojny trafił do wojskowego biura rejestracji i zaciągu. Po demobilizacji w 2015 r. pracował w komisariacie wojskowym. Krótko przed inwazją rosji na pełną skalę wycofał się z szeregów Sił Zbrojnych Ukrainy, ale 26 lutego 2022 r. rozpoczął walkę w ramach 3 brygady.

Jak informował Ukrinform, 2 kwietnia prezydent Wołodymyr Zełenski nadał kapitanowi Serhijowi Ponomarenko tytuł Bohatera Ukrainy i Order Złotej Gwiazdy.

prs

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-