Boris Johnson ponownie przybył do Kijowa

Boris Johnson ponownie przybył do Kijowa

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przybył do Kijowa po raz drugi od rozpoczęcia inwazji rosyjskiej na pełną skalę - napisał Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Wiele dni tej wojny dowiodło, że wsparcie Ukrainy przez Wielką Brytanię jest twarde i zdecydowane. Cieszę się, że ponownie widzę naszego wielkiego przyjaciela Borisa Johnsona w Kijowie” – napisał Zełenski.

Prezydent Ukrainy opublikował nagranie wideo ze spotkania z premierem Wielkiej Brytanii, z którego w szczególności wynika, że Johnson przybył do Pałacu Maryjskiego.

Jak informowaliśmy, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson złożył 9 kwietnia wizytę na Ukrainie.

Brytyjski rząd kierowany przez Johnsona i wszyscy Brytyjczycy byli jednymi z pierwszych, którzy okazali swoje pryncypialne i niezachwiane poparcie dla Ukrainy, stając się wzorem dla wielu innych krajów.

Od 24 lutego na Ukrainie trwa wojna rosyjsko-ukraińska na pełną skalę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-