Kliczko spotkał się z Scholzem - rozmawiali o integracji europejskiej i wsparciu dla Ukrainy

Kliczko spotkał się z Scholzem - rozmawiali o integracji europejskiej i wsparciu dla Ukrainy

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Mer Kijowa Witalij Kliczko rozmawiał z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem o wsparciu Ukrainy dla europejskich partnerów, w szczególności w kwestii uzyskania statusu kandydata do UE.

Kliczko napisał o tym na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Spotkałem się z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Rozmawialiśmy o wsparciu Ukrainy przez europejskich partnerów i niezbędnej pomocy – broni, pomocy gospodarczej, finansowej oraz silniejszych i skuteczniejszych sankcjach wobec rosyjskiego agresora, a także o poparciu europejskiej wspólnoty kandydatury Ukrainy do członkostwa w UE"- napisał mer stolicy.

Według niego ważne jest, aby światowi przywódcy odwiedzili Ukrainę i zobaczyli na własne oczy konsekwencje barbarzyńskich działań Rosji, która niszczy nasze miasta i brutalnie zabija pokojowo nastawionych Ukraińców.

„Partnerzy międzynarodowi muszą zrozumieć, że uspokojenie agresora tylko zaostrzy jego apetyty. A wojna rozprzestrzeni się na UE. Dlatego Ukraina, która przyjęła cios imperialnego zła i bohatersko się broni, potrzebuje pomocy dziś i teraz” – Kliczko powiedział .

Jak poinformował Ukrinform, 16 czerwca na Ukrainę przybyli prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz i premier Włoch Mario Draghi. Do Kijowa przybył także prezydent Rumunii Klaus Iohannis.

Zełenski omówił z przywódcami europejskimi kroki mające na celu kontynuację i wzmocnienie obrony Ukrainy, integrację europejską, sankcje wobec Rosji i zapobieganie kryzysowi żywnościowemu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-