Zjednoczenie świata wokół Ukrainy przyspieszy koniec wojny – Zełenski

Zjednoczenie świata wokół Ukrainy przyspieszy koniec wojny – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Zjednoczenie całego świata wokół Ukrainy przyspieszy proces zakończenia wojny - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas konferencji prasowej z premierami Albanii i Czarnogóry w Kijowie, donosi korespondent Ukrinform.

„Trudno powiedzieć, kiedy ta wojna się skończy. Uważam, że kiedy nasza Ukraina zjednoczy się z innymi krajami świata, kiedy absolutnie wszyscy zaczną poważnie odnosić się do Rosji jak do wroga jakichkolwiek wartości cywilizacyjnych, do jej przywództwa politycznego i militarnego, do jej polityki informacyjnej, która się tylko tak nazywa, ale jest po prostu propagandą. Kiedy zaczniemy z tym wszystkim walczyć… wtedy Rosja zechce rozmawiać nie tylko bronią i strzałami. Dlatego zjednoczenie świata wokół Ukrainy przyspieszy koniec wojny” – powiedział Zełenski.

24 lutego rosja rozpoczęła na pełną skalę inwazję na Ukrainę. Jej oddziały niszczą infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych.

Stany Zjednoczone, Unia Europejska i inne kraje nałożyły sankcje na kraj-agresora, którego międzynarodowa izolacja rośnie z dnia na dzień.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-