Szerokość frontu przekracza 2,5 tys. km, ale strategiczną inicjatywa jest za Ukrainą – Zełenski

Szerokość frontu przekracza 2,5 tys. km, ale strategiczną inicjatywa jest za Ukrainą – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Obecnie szerokość frontu przekracza 2,5 tys. km, ale inicjatywa strategiczna jest za Ukrainą - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia wideo, donosi korespondent Ukrinform.

„Mamy do czynienia ze złem absolutnym. I nie mamy innego wyjścia, jak wyzwolić całe nasze terytorium, wypędzić okupantów ze wszystkich naszych regionów. Chociaż teraz szerokość naszego frontu wynosi ponad 2,5 tysiąca kilometrów, wydaje się, że inicjatywa strategiczna jest wciąż za nami” – zauważył głowa państwa.

Podkreślił, że nasza armia na pewno wyzwoli wszystkie miejscowości Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego 2022 r. Federacja Rosyjska rozpoczęła inwazję na Ukrainę na pełną skalę, kontynuując agresję militarną trwającą od 2014 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-