Zełenski opowiedział prezydentom Polski i Słowacji o tajnej mobilizacji w Rosji

Zełenski opowiedział prezydentom Polski i Słowacji o tajnej mobilizacji w Rosji

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował przywódców RP Andrzeja Dudy i Republiki Słowackiej Zuzanę Czaputovą o tajnej mobilizacji wojsk w Federacji Rosyjskiej.

Poinformował o tym korespondent Ukrinform, powołując się na wideo z internetowej rozmowy między przywódcami trzech państw.

„Istnieją informacje zarówno z naszego, jak i wywiadu partnerskiego, że istnieje ukryta mobilizacja (w Rosji – przyp. red.)” – powiedział prezydent .

Zełenski powiedział też, że sytuacja na wschodzie Ukrainy jest trudna.

Ponadto powiedział, że Rosjanie nadal dokonują nalotów na ukraińskie miasta.

Jednocześnie Zełenski podziękował Prezydentom Polski i Słowacji za wsparcie, pomoc i zdecydowane orędownictwo w państwach członkowskich Ruchu Integracji Europejskiej Unii Europejskiej.

Jak informował Ukrinform, w maju szef Zarządu Głównego Wywiadu Ukrainy generał dywizji Kyryło Budanow poinformował, że w Rosji rozpoczęto tajną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-