Zełenski opowiedział prezydentom Polski i Słowacji o tajnej mobilizacji w Rosji

Zełenski opowiedział prezydentom Polski i Słowacji o tajnej mobilizacji w Rosji

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował przywódców RP Andrzeja Dudy i Republiki Słowackiej Zuzanę Czaputovą o tajnej mobilizacji wojsk w Federacji Rosyjskiej.

Poinformował o tym korespondent Ukrinform, powołując się na wideo z internetowej rozmowy między przywódcami trzech państw.

„Istnieją informacje zarówno z naszego, jak i wywiadu partnerskiego, że istnieje ukryta mobilizacja (w Rosji – przyp. red.)” – powiedział prezydent .

Zełenski powiedział też, że sytuacja na wschodzie Ukrainy jest trudna.

Ponadto powiedział, że Rosjanie nadal dokonują nalotów na ukraińskie miasta.

Jednocześnie Zełenski podziękował Prezydentom Polski i Słowacji za wsparcie, pomoc i zdecydowane orędownictwo w państwach członkowskich Ruchu Integracji Europejskiej Unii Europejskiej.

Jak informował Ukrinform, w maju szef Zarządu Głównego Wywiadu Ukrainy generał dywizji Kyryło Budanow poinformował, że w Rosji rozpoczęto tajną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-