Zełenski - pod okupacją rosyjską było ponad 3,6 tys. miejscowości ukraińskich

Zełenski - pod okupacją rosyjską było ponad 3,6 tys. miejscowości ukraińskich

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od 24 lutego, od początku inwazji rosyjskiej na pełną skalę 3620 miejscowości na Ukrainie znalazło się pod okupacją rosyjską - poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia na dorocznej Konferencji Burmistrzów Stanów Zjednoczonych Ameryki, donosi korespondent Ukrinform.

„Od 24 lutego pod okupację rosyjską trafiło łącznie 3620 miejscowości na Ukrainie: zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. Każde z nich ma zniszczenia. Wiele z nich po prostu nie nadaje się do cywilizowanego życia. Tę rzeczywistość przyniosła Rosja” – powiedział Zełenski.

Ponadto szef państwa ukraińskiego poinformował, że od początku inwazji wojskowej na pełną skalę federacja rosyjska użyła przeciwko Ukrainie prawie 2500 różnych rakiet. Według niego większość z nich trafiła w miejską infrastrukturę.

24 lutego 2022 r. rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę na pełną skalę, kontynuując agresję militarną trwającą od 2014 roku. Wojska rosyjskie przeprowadzają masowe bombardowania i ostrzeliwanie spokojnych ukraińskich miast i wsi. Rozpętali masowy terror przeciwko ludności cywilnej na czasowo okupowanych terytoriach.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-