Od drugiej armii świata pozostały tylko zbrodnie, wstyd i nienawiść – Zełenski

Od drugiej armii świata pozostały tylko zbrodnie, wstyd i nienawiść – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od armii federacji rosyjskiej – tak zwanej „drugiej armii świata” – po 100 dniach inwazji na Ukrainę na pełną skalę pozostały tylko zbrodnie wojenne, wstyd i nienawiść – powiedział Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu wideo, informuje Ukrinform.

„I jeszcze jedną frazę warto przypomnieć: „druga armia świata". Najpierw wyglądała groźnie. Potem niebezpiecznie. Po Buczy - wywołała tylko obrzydzenie. A teraz tylko gorzki uśmiech. Bo co z niej zostało?... Zbrodnie wojenne, wstyd i nienawiść” – powiedział Zełenski.

Prezydent dodał również, że od drugiej armii świata pozostają na co dzień tylko cyfry.

„Kiedy każdego ranka widzisz liczbę zabitych, liczbę rannych, liczbę ostrzałów, liczbę rakiet. Gdy obok słowa „dzieci" każdego ranka nowa liczba: Dzisiaj - 261. Już 261 dzieci zabiła rosyjska inwazja. Dlaczego? Nie ma słów, które mogłyby odpowiedzieć w tej sprawie” - powiedział szef państwa.

24 lutego rosja rozpoczęła na pełną skalę inwazję na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi za pomocą artylerii, granatów rakietowych, bomb lotniczych i pocisków balistycznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-