Ukraińcy w ciągu w 100 dni walki przeszli dłuższą drogę niż w ciągu 100 lat - Ministerstwo Obrony

Ukraińcy w ciągu w 100 dni walki przeszli dłuższą drogę niż w ciągu 100 lat - Ministerstwo Obrony

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W ciągu 100 dni walki z rosyjskim najeźdźcą Ukraińcy przebyli dłuższą drogę w tworzeniu narodu niż w ciągu ostatnich 100 lat i pokazali, że są narodem najdzielniejszym, a armia ukraińska jedną z najsilniejszych – poinformowało Ministerstwo Obrony Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

„100 dni to tylko data w kalendarzu, prowizoryczny znak psychologiczny… w spokojnym życiu. Ale od 24 lutego 2022 r. odliczamy dni do zwycięstwa nad rosyjskimi najeźdźcami. Teraz jest o 100 dni bliżej końca wielkiej wojny wyzwoleńczej narodu ukraińskiego przeciwko rosyjskim najeźdźcom” – czytamy w oświadczeniu.

Zgodnie z MOU, w ciągu tych 100 dni z kraju, w który inni nie wierzyli, staliśmy się narodem, który podtrzymują na całym świecie.

„Pokazaliśmy, że Ukraińcy są najdzielniejszym narodem, a nasza armia jedną z najsilniejszych! Obrońcy zdecydowanie odpierają ataki wroga, niszczą hordy Putina i prowadzą operacje kontrofensywne, pomimo wyższości agresora pod względem uzbrojenia i siły osobowej”- powiedziało Ministerstwo Obrony.

Odnotowano, że ze względu na bezprecedensowy ruch oporu ludności cywilnej i odwagę wojskową nieprzyjaciel nie był w stanie zdobyć Kijowa, Czernihowa, Sum, Charkowa.

„Wojna rodzi bohaterów! Mamy bohaterów-wojowników, mamy miasta-bohaterów, a dziś, w setny dzień walki o wolność, możemy powiedzieć: jesteśmy państwem - bohaterem! Ranni, podpaleni, ale nie ujarzmieni – Ukraińcy na całym świecie wykuwają zwycięstwo poprzez wolontariat, wsparcie społeczne, ekonomicznie, wstępując w szeregi Sił Zbrojnych Ukrainy. Dziś Ukrainy bronią Ukraińcy z całego świata. Od Lwowa do Charkowa, od Waszyngtonu do Tokio!” – podkreśla Ministerstwo Obrony.

Zauważają też, że najsilniejsze państwa świata zjednoczyły się wokół silnego ukraińskiego narodu.

„100 dni temu zostaliśmy uzbrojeni w słowa poparcia od NATO, a dziś mamy najlepsze modele broni artyleryjskiej, przeciwpancernej i przeciwlotniczej krajów sojuszniczych” – powiedział resort obrony i dodał, że „cały świat zobaczył, że rząd i armia rosyjska jest przestępcza i bandycka. To nie zaawansowana technologicznie armia, ale miejsce spotkań morderców, rabusiów i gwałcicieli, którzy obowiązkowo będą siedzieć na ławie oskarżonych. To nie gracz w geopolityce, ale terrorysta energetyczny i żywnościowy, którego ciałami żołnierzy pokryta jest nasza ziemia.”

„W ciągu 100 dni walki przebyliśmy długą drogę w tworzeniu narodu, dłuższą niż w ciągu ostatnich 100 lat. Wytrzymamy! Wygramy! Jesteśmy Ukrainą! ”- podkreślili w MOU.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji władimir putin zapowiedział inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą infrastrukturę, osiedla ukraińskich miast i miasteczek za pomocą artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-