Rosja przegrała swoją przyszłość – Wołodymyr Zełenski

Rosja przegrała swoją przyszłość – Wołodymyr Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Rosja przegrała bitwę nie tylko o Charków, Kijów i północną Ukrainę, straciła już swoją przyszłość i wszelkie więzi kulturowe ze światem - powiedział w wideo przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski, donosi Ukrinform.

„Dzisiaj odwiedziłem Charków. Zarówno samo miasto, jak i czołowe pozycje naszego wojska w regionie. Charków poniósł straszliwe ciosy ze strony okupantów. Czarne, opalone ogniem, na wpół zrujnowane budynki mieszkalne patrzą są na wschód i północ. Skąd strzelała rosyjska artyleria, skąd przylatywały rosyjskie samoloty bojowe. Patrzą na Rosję, a teraz państwo rosyjskie widzi w nich siebie jak w lustrze. Może zobaczyć, ile straciła podczas tych 95 dni wojny na pełną skalę z Ukrainą” – powiedział Zełenski.

Według niego Rosja przegrała już nie tylko bitwę o Charków, bitwę o Kijów i północną Ukrainę, straciła swoją przyszłość i wszelkie więzi kulturowe ze światem. „Wszyscy spłonęli, także tam, w Sałtiwce” – powiedział prezydent.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-