Rosja przegrała swoją przyszłość – Wołodymyr Zełenski

Rosja przegrała swoją przyszłość – Wołodymyr Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Rosja przegrała bitwę nie tylko o Charków, Kijów i północną Ukrainę, straciła już swoją przyszłość i wszelkie więzi kulturowe ze światem - powiedział w wideo przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski, donosi Ukrinform.

„Dzisiaj odwiedziłem Charków. Zarówno samo miasto, jak i czołowe pozycje naszego wojska w regionie. Charków poniósł straszliwe ciosy ze strony okupantów. Czarne, opalone ogniem, na wpół zrujnowane budynki mieszkalne patrzą są na wschód i północ. Skąd strzelała rosyjska artyleria, skąd przylatywały rosyjskie samoloty bojowe. Patrzą na Rosję, a teraz państwo rosyjskie widzi w nich siebie jak w lustrze. Może zobaczyć, ile straciła podczas tych 95 dni wojny na pełną skalę z Ukrainą” – powiedział Zełenski.

Według niego Rosja przegrała już nie tylko bitwę o Charków, bitwę o Kijów i północną Ukrainę, straciła swoją przyszłość i wszelkie więzi kulturowe ze światem. „Wszyscy spłonęli, także tam, w Sałtiwce” – powiedział prezydent.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-