Nowoczesny system obrony powietrznej i umowa o bezpieczeństwie - Zełenski w Davos

Nowoczesny system obrony powietrznej i umowa o bezpieczeństwie - Zełenski w Davos

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraina musi mieć nowoczesny system obrony powietrznej i porozumienie o bezpieczeństwie z wiarygodnymi krajami - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, odpowiadając na pytania o to, jak widzi przyszłość swojego kraju, donosi korespondent Ukrinform.

„Nasze państwo dużo dzisiaj traci. Drogo płaci za wolność i niepodległość, za tę walkę, wojnę o wolność i niepodległość. Zwycięstwo przed nami. I wiemy, że w przyszłości będziemy mieli zwycięskie państwo ze zjednoczonym narodem i władzą. I musi mieć jasne priorytety bezpieczeństwa, ponieważ z sąsiadem takim jak Rosja może zdarzyć się wszystko, w tym wojna” – powiedział Zełenski .

Dlatego, według niego, głównym zadaniem w przyszłości jest „posiadanie najnowocześniejszego systemu obrony powietrznej, najnowocześniejszego systemu multi-bezpieczeństwa, posiadanie umowy o bezpieczeństwie z tymi krajami, którym ufamy, które uważamy za partnerów, oraz żeby wszelkie próby najazdu agresora na Ukrainę ustały, zanim jeszcze wkroczył na naszą ziemię.”

„Ukraina musi w przyszłości stać się silnym, modnym, nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie krajem, który w każdej chwili będzie gotowy do obrony swojej ziemi” – podkreślił Zełenski.

Jak informowaliśmy, 24 lutego federacja rosyjska rozpoczęła nowy etap wojny z Ukrainą – inwazję na pełną skalę. Rosyjscy najeźdźcy ostrzeliwują i bombardują spokojne miasta i wsie na Ukrainie, torturując i zabijając ludność cywilną. Stany Zjednoczone, Unia Europejska i inne kraje nałożyły i nadal nakładają sankcje na rosję.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-