Zełenski spotkał się z przewodniczącymi obu izb irlandzkiego parlamentu

Zełenski spotkał się z przewodniczącymi obu izb irlandzkiego parlamentu

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent na spotkaniu z przewodniczącym izby wyższej irlandzkiego parlamentu Markiem Daly i przewodniczącym izby niższej parlamentu Seanem O'Farrellem podziękował Irlandii za wsparcie i podkreślił znaczenie pozostania zjednoczonym i wspólnej walki z tyrani - poinformowano w Telegramie Prezydenta Ukrainy, donosi Ukrinform.

„Irlandia pomaga Ukrainie od pierwszych dni wojny. Jestem wdzięczny marszałkowi izby wyższej irlandzkiego parlamentu Markowi Daly'emu i marszałkowi izby niższej parlamentu Seanowi O'Farrellowi za odwiedzenie i wspieranie suwerenności naszego państwa! Ważne jest, aby pozostać zjednoczonym i nadal wspólnie walczyć z tyranią”- czytamy w oświadczeniu.

W filmie opublikowanym ze spotkania Zełenski podziękował Irlandii za wsparcie Ukrainy.

Według prezydenckiej służby prasowej Zełenski podkreślił potrzebę wzmocnienia skoordynowanej, jednolitej presji na agresora ze strony międzynarodowych partnerów Ukrainy, a kluczem w tym kierunku jest wprowadzenie szóstego pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.

„Ważne jest dla nas, aby Europa pozostała zjednoczona. W tym jej prawdziwa siła i wytrzymałość. Pokazaliśmy to światu, kiedy nasz naród zjednoczył się przeciwko rosyjskiej agresji. W ten sam sposób jedność Europy jest ważna nie tylko we wspieraniu Ukrainy, ale także w krokach ofensywy przeciwko Rosji, przede wszystkim w polityce sankcji” - powiedział Zełenski.

Prezydent zapewnił, że Ukraińcy odczuwają poparcie Irlandii dla przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej i zwrócił uwagę na znaczenie jak najszybszego podjęcia wszelkich stosownych decyzji, na które naród ukraiński oczekuje i na które zasługuje.

Głowa państwa i szefowie irlandzkiego parlamentu omówili także perspektywy powojennej odbudowy Ukrainy.

Zełenski poinformował o odpowiednich planowanych pracach, które już trwają i zaprosił Irlandię do włączenia się w realizację przyszłych projektów w ramach odbudowy naszego kraju.

Jak informowaliśmy, rosyjski prezydent putin wypowiedział wojnę Ukrainie 24 lutego i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, granatów rakietowych i pocisków balistycznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-