Najeźdźcy próbują zwiększyć presję na Donbas, tam jest piekło – prezydent

Najeźdźcy próbują zwiększyć presję na Donbas, tam jest piekło – prezydent

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

rosyjscy najeźdźcy próbują zwiększyć presję w obwodach donieckim i ługańskim - powiedział

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia wideo, relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Siły Zbrojne Ukrainy nadal posuwają się naprzód w wyzwoleniu obwodu charkowskiego. Ale w Donbasie okupanci próbują zwiększyć presję. Tam jest piekło i to nie jest przesada. Brutalne i absolutnie bezsensowne bombardowanie Siewierodonecka ... W ciągu jednego dnia było 12 zabitych i dziesiątki rannych” - powiedział Zełenski.

Podkreślił, że bombardowania i ostrzał ukraińskich miast, ataki powietrzne i rakietowe armii rosyjskiej - to nie po prostu walka w czasie wojny.

„Rosyjskie rakiety w rejonie Czernihowa, w szczególności straszliwe uderzenie w Desnę – tam trwa rozbiórka zawałów, jest wielu zabitych; ciągłe uderzenia w rejonie Odessy, w miastach środkowej Ukrainy, całkowicie zniszczony Donbas - wszystko to nie ma i nie może mieć jakiegoś wojskowego wytłumaczenia dla Rosji” - dodał prezydent.

Szef państwa ukraińskiego zauważył, że jest to świadoma i zbrodnicza próba zabicia jak największej liczby Ukraińców, zniszczenia jak największej liczby domów, obiektów socjalnych i przedsiębiorstw. Jednocześnie wyraził przekonanie, że to kwalifikuje to jak ludobójstwo narodu ukraińskiego i że wszyscy agresorzy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji władimir putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, granatników o napędzie rakietowym i pocisków balistycznych. Rosjanie dokonywali terroru na tymczasowo okupowanych terytoriach.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-