Broń zwycięstwa - ukraińscy obrońcy opowiedzieli o wykorzystywaniu Javelin

Broń zwycięstwa - ukraińscy obrońcy opowiedzieli o wykorzystywaniu Javelin

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraińscy obrońcy szybko opanowują zagraniczną broń i wykorzystują ją do niszczenia wroga.

Jak donosi Ukrinformu, wideo dotyczące jej zastosowania został opublikowane na Facebooku Ministerstwa Obrony.

„Amerykański przenośny kompleks przeciwpancerny FGM-148 „Javelin”- jeden z symboli ukraińskiego oporu! Pierwsze zestawy zaczęły przybywać na Ukrainę 30 kwietnia 2018 roku. Nasi żołnierze szybko opanowują zagraniczną broń i używają jej do niszczenia raszystów” – poinformowało Ministerstwo Obrony.

Pod koniec kwietnia sekretarz obrony USA Lloyd Austin ogłosił powołanie międzynarodowej grupy kontaktowej ds. obrony Ukrainy z udziałem ponad 40 krajów. Wezwał sojuszników i partnerów do przyspieszenia pomocy obronnej dla Ukrainy, mówiąc, że w obecnej sytuacji czas jest najważniejszy.

Departament Obrony USA powołał Centrum Kontroli Pomocy Wojskowej dla Ukrainy (ECCU), które będzie koordynować i optymalizować dostawy broni do naszego kraju przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników.

13 maja minister obrony Ołeksij Reznikow zauważył, że Ukraina zmusiła rosję do zredukowania celów do poziomu operacyjnego i taktycznego i wchodzi w długą fazę wojny. Dodał, że nastąpiła również zmiana tektoniczna na poziomie międzynarodowym. Wynikało to z systematycznego wyjaśniania ze strony ukraińskiej, że potrzebujemy ciężkiej broni: samolotów, artylerii, czołgów i pojazdów opancerzonych itp.

Od 24 lutego ukraińscy obrońcy bohatersko odpierają militarną agresję Rosji na terytorium Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-