Broń zwycięstwa - ukraińscy obrońcy opowiedzieli o wykorzystywaniu Javelin

Broń zwycięstwa - ukraińscy obrońcy opowiedzieli o wykorzystywaniu Javelin

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraińscy obrońcy szybko opanowują zagraniczną broń i wykorzystują ją do niszczenia wroga.

Jak donosi Ukrinformu, wideo dotyczące jej zastosowania został opublikowane na Facebooku Ministerstwa Obrony.

„Amerykański przenośny kompleks przeciwpancerny FGM-148 „Javelin”- jeden z symboli ukraińskiego oporu! Pierwsze zestawy zaczęły przybywać na Ukrainę 30 kwietnia 2018 roku. Nasi żołnierze szybko opanowują zagraniczną broń i używają jej do niszczenia raszystów” – poinformowało Ministerstwo Obrony.

Pod koniec kwietnia sekretarz obrony USA Lloyd Austin ogłosił powołanie międzynarodowej grupy kontaktowej ds. obrony Ukrainy z udziałem ponad 40 krajów. Wezwał sojuszników i partnerów do przyspieszenia pomocy obronnej dla Ukrainy, mówiąc, że w obecnej sytuacji czas jest najważniejszy.

Departament Obrony USA powołał Centrum Kontroli Pomocy Wojskowej dla Ukrainy (ECCU), które będzie koordynować i optymalizować dostawy broni do naszego kraju przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników.

13 maja minister obrony Ołeksij Reznikow zauważył, że Ukraina zmusiła rosję do zredukowania celów do poziomu operacyjnego i taktycznego i wchodzi w długą fazę wojny. Dodał, że nastąpiła również zmiana tektoniczna na poziomie międzynarodowym. Wynikało to z systematycznego wyjaśniania ze strony ukraińskiej, że potrzebujemy ciężkiej broni: samolotów, artylerii, czołgów i pojazdów opancerzonych itp.

Od 24 lutego ukraińscy obrońcy bohatersko odpierają militarną agresję Rosji na terytorium Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-