W Mykołajowie w wyniku ataku uszkodzony został gazociąg, sklep i domy

W Mykołajowie w wyniku ataku uszkodzony został gazociąg, sklep i domy

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W Mykołajowie w wyniku porannego ataku rosyjskich najeźdźców zniszczony jbył sklep, kamienice i gazociąg - poinformował w Telegramie mer Mykołajowa Ołeksandr Sienkiewycz, donosi Ukrinform.

„Konsekwencje porannego ostrzału: pożar w sklepie meblowym, uszkodzone okna budynków mieszkalnych, spalony samochód, uszkodzony gazociąg niskiego ciśnienia” – napisał Sienkiewycz.

Według niego, ratownicy i pracownicy komunalni pracują obecnie w miejscach trafienia pocisków wroga.

Rada miejska poinformowała o wybuchach w Mykołajowie o 05.34 w poniedziałek, 16 maja.

W bieżącym dniu w mieście dwukrotnie ogłaszano alarm lotniczy.

Jak donosi Ukrinform, wojska rosyjskie nieustannie ostrzeliwują obwód mykołajowski, a na granicy z obwodem chersońskim wciąż trwają walki.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-