Sytuacja w regionach - masowy terytorium obwodów chersońskiego, ługańskiego i donieckiego

Sytuacja w regionach - masowy terytorium obwodów chersońskiego, ługańskiego i donieckiego

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

rosja masowo ostrzeliwuje terytorium obwodów chersońskiego, ługańskiego i donieckiego.

Według Ukrinformu wynika to ze skonsolidowanej informacji regionalnych wojskowo-cywilnych administracji o sytuacji w obwodach Ukrainy z godz. 8:00 16 maja.

Dziś rano w Mykołajowie doszło do serii silnych eksplozji w wyniku uderzeń rakietowych i MLRS wojsk rosyjskich na kwatery mieszkalne. Według wstępnych informacji ostrzał spowodował pożary w sklepie samochodowym i meblowym. Jedna osoba została ranna.

Wczoraj po południu i wieczorem wojska rosyjskie ostrzeliwały Szyrkiw, uszkadzając domy - są ranni. W ciągu dnia i wieczorem w gminie Bereznehuwatski były ostrzały. Zginęły dwie osoby, jedna została ranna, a domy zostały zniszczone.

W obwodzie chersońskim sytuacja jest stabilnie krytyczna, najeźdźcy nadal ostrzeliwują miejscowości i pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy na kontrolowanych terytoriach. Walki toczą się w okolicach Chersoniu oraz koło Zelenodolska, Krzywego Rogu, Snihuriwki i Mykołajowa. Miejscowi zgłaszają znaczne uszkodzenia i zniszczone domy, szkoły, przedszkola, zniszczoną i zaminowaną infrastrukturę drogową.

W Charkowie cztery osoby zostały ranne podczas ostrzału w rejonie szewczenkowskim i rejonie Sałtiwky. Rosjanie strzelali w rejonie czuhiwskim obwodu charkowskiego, dwie osoby zostały ranne. W wyniku ostrzału w Derhaczach i Barwinkowie nie ma ofiar. Walki trwają w okolicy Iziumia.

W obwodzie ługańskim wojska rosyjskie prowadzą masowy ostrzał Siewierodonecka. Z artylerii nieprzyjaciel atakuje także Łysyczańsk, Prywilla, Nowodrużesk, Rubiżne, Wojewodiwkę i Biełogoriwkę. W wyniku ostrzału szpitala Siewierodonieck zginęły dwie osoby, a 9 zostało rannych, w tym jedno dziecko. W nocy agresor strzelał do Siewierodonecka i Łysyczańska.

W obwodzie donieckim sytuacja jest ostra, ale pod kontrolą. Intensywny ostrzał wroga - na całej linii frontu. Rosjanie próbują atakować zakłady przemysłowe: 15 maja ostrzelali Fabrykę Fenolową w Niu Jorku, dziś znów pod ostrzałem znalazła się Koksownia Awdijwki.

Jednocześnie noc minęła stosunkowo spokojnie w obwodach wołyńskim, zakarpackim, rówieńskim, iwano-frankowskim, czerniowieckim, odeskim, winnickim, zaporoskim, tarnopolskim, lwowskim, chmielnickim, żytomierskim, dniepropietrowskim, kirowohradzkim, czerkaskim, czernihowskim, połtawskim, sumskim, kijowskim i w Kijowie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-