rosja zabiła już 229 dzieci na Ukrainie

rosja zabiła już 229 dzieci na Ukrainie

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Na Ukrainie w wyniku masowej agresji zbrojnej federacji rosyjskiej zginęło 229 dzieci, a 421 zostało rannych - poinformowało Biuro Prokuratora Generalnego w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Wg danych z 16 maja 2022 r. 650 dzieci ucierpiało na Ukrainie w wyniku zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej - zmarło 229 dzieci, a ponad 421 doznało obrażeń o różnym nasileniu” – czytamy w oświadczeniu.

Dane te nie są ostateczne, ponieważ nie jest możliwe zbadanie miejsc ostrzału na obszarach aktywnych działań wojennych i na czasowo okupowanych terytoriach.

Biuro Prokuratora Generalnego w Telegramie podało, że najwięcej poszkodowanych dzieci jest w obwodzie donieckim – 140, kijowskim – 116, charkowskim - 100, czernihowskim – 68, chersońskim - 48, ługańskim - 45, mikołajowskim – 44, zaporoskim - 28, sumskim – 17, w Kijowie - 16 i w obwodzie żytomierskim – 15.

14 maja w wyniku ataku wroga 15-letni chłopiec został ranny w Lebiaże - obwód charkowski.

8 marca 15-letnia dziewczynka zginęła w wyniku nalotu wojsk rosyjskich na Mariupol w obwodzie donieckim. A 18 marca został zastrzelony16-letni chłopiec

W wyniku bombardowań i ostrzałów sił zbrojnych federacji rosyjskiej w ukraińskich miastach i wsiach uszkodzeniu uległo 1748 placówek oświatowych. W tym samym czasie doszczętnie zniszczono 144 z nich.

Jak poinformował Ukrinform, Ministerstwo Zdrowia uruchomiło rejestr, w którym gromadzi informacje o dzieciach, które w wyniku działań wojennych doznały urazów fizycznych i/lub psychicznych. Informacje zostaną przekazane do Kancelarii Prezydenta oraz specjalnego funduszu, który zapewni pomoc finansową rodzicom lub opiekunom na leczenie lub rehabilitację dziecka.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-