W Ukrainie zlikwidowano już około 27400 najeźdźców

W Ukrainie zlikwidowano już około 27400 najeźdźców

raport
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od 24 lutego do 15 maja Siły Zbrojne Ukrainy wyeliminowały około 27 400 (+200) żołnierzy rosyjskich – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

Siły Zbrojne zniszczyły również:

Czołgi – 1220(+2); bojowe wozy opancerzone – 2958(+24); systemy artyleryjskie – 555(+4); systemów rakietowych - 195(+0); systemy obrony przeciwlotniczej – 89(+1); samoloty – 200(+0); śmigłowce – 164(+1); operacyjno-taktyczne UAV – 416(+5); pociski manewrujące 95(+0); statki / łodzie – 13(+0); sprzęt samochodowy i cysterny – 2087(+28); wyposażenie specjalne – 42(+0).

W szczególności największe straty wroga (w ciągu ostatniej doby) zaobserwowano na kierunku kurachowskim i awdejewskim.

Dane są cały czas aktualizowane.

Jak informowaliśmy, 24 lutego Federacja Rosyjska rozpoczęła nowy etap wojny z Ukrainą – inwazję na pełną skalę. Rosyjscy najeźdźcy ostrzeliwują i bombardują pokojowe miasta i wsie Ukrainy, torturują i zabijają ludność cywilną. Stany Zjednoczone, UE i inne kraje nałożyły i nadal nakładają sankcje na Rosję.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-