rosja postrzega jak broń nie tylko gaz, ale także każdy handel – Zełenski

rosja postrzega jak broń nie tylko gaz, ale także każdy handel – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

rosja postrzega jak broń nie tylko gaz, ale także każdy handel. Dlatego im szybciej Europa uzna, że nie może zależeć od handlu z Rosją, tym szybciej będzie możliwe zagwarantowanie stabilności na rynkach europejskich – powiedział Prezydent Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu wideo, donosi korespondent Ukrinform.

„W tym tygodniu przywódcy Rosji rozpoczęli nową serię szantażu energetycznego Europejczyków. Decyzja o odcięciu dostaw gazu do Polski i Bułgarii to kolejny argument przemawiający za tym, że nikt w Europie nie może liczyć na utrzymanie normalnej współpracy gospodarczej z rosją. rosja postrzega jak broń nie tylko gaz, ale także każdy handel. Czekam na moment, kiedy będzie w stanie wykorzystać ten czy inny obszar handlu. Albo użyć go do politycznego szantażowania Europejczyków. Albo wzmocnić machinę wojskową rosji, która postrzega zjednoczoną Europę jako cel” – powiedział Zełenski.

Zauważył, że im szybciej wszyscy w Europie zrozumieją, że nie można polegać na handlu z Rosją, tym szybciej będzie można zagwarantować stabilność na rynkach europejskich.

Jak informowaliśmy, 1 kwietnia prezydent rosji władimir putin wydał specjalny dekret zobowiązujący do płacenia za gaz tylko w rublach z krajami, które rosyjski rząd uznał za „nieprzyjazne” dla ich stanowiska w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego.

27 kwietnia rosyjski monopolista Gazprom całkowicie zawiesił dostawy gazu do bułgarskiego koncernu Bulgargaz i polskiego PGNiG z powodu braku płatności w rublach.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-