Zełenski spotkał się z premierem Rumunii

Zełenski spotkał się z premierem Rumunii

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z premierem Rumunii Nicolae Ciucą.

Zapis ze spotkania została opublikowane w kanale Telegram ukraińskiej głowy państwa, donosi korespondent Ukrinform.

„Cieszymy się, że się poznaliśmy. Cieszymy się, że znalazłeś czas i możliwość przybycia w tak trudnym dla Ukrainy czasie. To wspaniały, ważny, wyraźny sygnał poparcia Ukrainy w wojnie z rosyjską agresją” - powiedział prezydent.

Podziękował za wsparcie Rumunii ze strony Ukrainy, w tym obronne i humanitarne. Głowa państwa jest również wdzięczny rumuńskim politykom za ich jasne stanowisko w sprawie sankcji wobec Federacji Rosyjskiej.

Jednocześnie Zełenski wyraził nadzieję, że Rumunia wesprze Ukrainę na jej drodze do członkostwa w Unii Europejskiej, a także w przyszłości bezpośrednio w ramach członkostwa tego kraju w UE.

Jak informowaliśmy, 26 kwietnia do Kijowa przybyła delegacja rumuńska pod przewodnictwem premiera Nicolae Ciuca.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-