W ciągu dwóch miesięcy rosjanie wystrzelili ponad 1100 rakiet na całą Ukrainę – Zełenski

W ciągu dwóch miesięcy rosjanie wystrzelili ponad 1100 rakiet na całą Ukrainę – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W ciągu dwóch miesięcy inwazji na pełną skalę wojska rosyjskie wystrzeliły na Ukrainę ponad 1100 pocisków, zrzuciły wiele bomb lotniczych i zniszczyły niektóre społeczności.

Jednak wróg niczego nie osiągnął i niczego nie osiągnie - powiedział w przekazie wideo prezydent Wołodymyr Zełenski - informuje Ukrinform.

„W ciągu dwóch miesięcy (Rosjanie – przyp. red.) użyli przeciwko nam ponad tysiąca sto rakiet. Niezliczone bomby i artyleria. Torturowali, rabowali, strzelali. Zaminowali naszą ziemię. Spokojne miasta i wsie zamieniły się w piekło. Niektóre ukraińskie miasta i gminy zostały doszczętnie zniszczone. Ale nic nie osiągnęli. I tego nie osiągną” - powiedział prezydent.

Zełenski przypomniał też, że dwa miesiące temu Rosja rozpoczęła ofensywę na Ukrainę w wielu rejonach, gdzie dochodziło do ataków rakietowych, nalotów, artylerii, czołgów, a wrogowie niczego nie szczędzili.

Powiedział, że 24 lutego świat nawet nie wierzył, że Ukraina przetrwa dłużej niż tydzień, a niektórzy mówili o trzech dniach.

Według niego, dzięki odwadze i mądrości naszych obrońców, dzięki odwadze wszystkich Ukraińców, państwo ukraińskie jest prawdziwym symbolem walki o wolność.

Zełenski podkreślił, że w tym czasie powstała globalna koalicja antywojenna.

„Na Rosję zostały już nałożone sankcje, które odebrały jej przyszłość. Ukraina otrzymuje pomoc z kilkudziesięciu krajów. To jest bezpośrednie wsparcie dla broni, finansów, niezbędnych towarów, wsparcia politycznego” – powiedział prezydent.

Na Ukrainie trwa 61. dzień nowego etapu ośmioletniej wojny rosyjsko-ukraińskiej - inwazji na pełną skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę krytyczną i cywilną, brutalnie zabijając Ukraińców.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-