W obwodzie lwowskim w wyniku uderzenia rakietowego doszło do wybuchu na stacji kolejowej

W obwodzie lwowskim w wyniku uderzenia rakietowego doszło do wybuchu na stacji kolejowej

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W obwodzie lwowskim w wyniku uderzenia rakietowego doszło do wybuchu na stacji kolejowej Krasne w obwodzie Złoczowskim, pracuje DSNS - poinformował w Telegramie szef lwowskiej ODA Maksym Kozycky, informuje Ukrinform.

„Dzisiaj, 25 kwietnia, około godziny 8:30 doszło do wybuchu w wyniku uderzenia rakiety w podstację trakcyjną stacji kolejowej Krasne. Na miejscu pracują jednostki strukturalne DSNS, pożar wciąż jest gaszony” - napisał Kozycky.

Dodał, że w tej chwili nie ma informacji o ofiarach.

Według szefa ODA, jeden pocisk w obwodzie lwowskim został zniszczony przez jednostki rakiet przeciwlotniczych Dowództwa Powietrznego „Zachód” Sił Powietrznych Sił Zbrojnych.

„Rakiety poleciały na zachód Ukrainy z południowego wschodu, rosyjscy okupanci wystrzelili je ze strategicznych samolotów, prawdopodobnie Tu-95” – powiedział Kozycky.

Jak donosił Ukrinform, rankiem 25 kwietnia okupanci przeprowadzili kilka ataków rakietowych na region zachodni w celu zniszczenia infrastruktury krytycznej. Dwa pociski przeciwlotnicze okupantów zostały zniszczone przez jednostki rakiet przeciwlotniczych Zachodniego Dowództwa Powietrznego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-