W Odessie liczba ofiar śmiertelnych ostrzału rakietowego wzrosła do sześciu

W Odessie liczba ofiar śmiertelnych ostrzału rakietowego wzrosła do sześciu

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W Odessie wzrosła liczba ofiar ostrzału wroga - DSNS poinformowała o sześciu śmierciach.

Takie dane podaje w Telegramie centrum prasowe Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji, Nadzwyczajnych informuje Ukrinform.

„Obecnie zginęło 6 osób, w tym 1 dziecko, 18 osób zostało rannych. Z gruzów uratowano 2 osoby, ewakuowano 86 osób. W DSNS zaangażowano 96 osób i 18 jednostek sprzętu. Trwają prace” - powiedziano w oświadczeniu.

Jak poinformował Ukrinform, 23 kwietnia około 14:35 w kijowskiej dzielnicy Odessy w wyniku ostrzału nieprzyjaciela amunicja trafiła w szesnastopiętrowy budynek mieszkalny i podpaliła mieszkania na 4 i 5 piętrze. Szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak zgłosił 5 zabitych, w tym trzymiesięczne dziecko, oraz 18 rannych obywateli Ukrainy.

Rosyjskie wojska wystrzeliły pociski na Odessę z Morza Kaspijskiego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-