Premierzy Hiszpanii i Danii odwiedzili Borodiankę

Premierzy Hiszpanii i Danii odwiedzili Borodiankę

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Premierzy Hiszpanii Pedro Sanchez i Danii Mette Frederiksen, którzy przybyli na Ukrainę w czwartek, odwiedzili Borodiankę.

Sanchez napisał o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Jestem zszokowany okropnościami i okrucieństwami wojny Putina na ulicach Borodianki. Nie zostawimy Ukrainy samej” – czytamy w komunikacie.

Sanchez opublikował również wideo z tego miejsca, przedstawiające hiszpańskiego premiera i Frederiksen. Towarzyszy im wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olha Stefaniszyna.

Jak informowaliśmy, premier Hiszpanii Pedro Sanchez powiedział dzień wcześniej, że hiszpańska ambasada „w najbliższych dniach” powróci do pracy w Kijowie.

Na początku tego miesiąca hiszpańskie MSZ wydaliło 25 rosyjskich dyplomatów i pracowników ambasady w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-