Ukraina oczekuje wsparcia ze strony krajów europejskich na drodze do członkostwa w UE – Prezydent

Ukraina oczekuje wsparcia ze strony krajów europejskich na drodze do członkostwa w UE – Prezydent

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraina oczekuje wsparcia ze strony krajów europejskich w drodze do członkostwa w Unii Europejskiej - podkreślił prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wspólnego briefingu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem w Kijowie, donosi korespondent Ukrinform.

„Wiele oczekujemy. Zrobiliśmy już wszystko. Odpowiedzieliśmy prawie na wszystko. Prawie. Zgodnie z ustaleniami. Wszystko zostało przekazane Matti Maasikasowi. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie, na decyzje w tym priorytetowym dla naszego państwa obszarze. Oczekujemy wielkiego wsparcia ze strony Unii Europejskiej i osobistego wsparcia od prezydenta Charlesa Michela” – powiedział Zełenski .

Podkreślił, że członkostwo w Unii Europejskiej jest priorytetem dla Ukrainy i Ukraińców.

Jak poinformował Ukrinform, 8 kwietnia podczas wizyty w Kijowie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oficjalnie wręczyła prezydentowi Zełenskiemu kwestionariusz, którego wypełnienie jest niezbędnym krokiem do przyznania Ukrainie statusu kandydata do UE.

18 kwietnia prezydent Wołodymyr Zełenski przekazał szefowi Delegatury Unii Europejskiej na Ukrainie Matti Maasikasowi pierwszą część wypełnionego kwestionariusza o statusie kandydata do UE.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-