Komisja Europejska ogłosi swoje konkluzje w sprawie statusu Ukrainy kandydującej do końca czerwca

Komisja Europejska ogłosi swoje konkluzje w sprawie statusu Ukrainy kandydującej do końca czerwca

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Do końca czerwca Komisja Europejska ogłosi pierwsze konkluzje w sprawie statusu kandydującej Ukrainy, po czym kwestia ta zostanie włączona do porządku obrad Rady Europejskiej - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie, donosi korespondent Ukrinform.

„Do końca czerwca zostaną ogłoszone pierwsze konkluzje i możemy umieścić je w porządku obrad Rady Europejskiej, aby była dyskusja polityczna, aby był dialog, aby nastąpił postęp” - powiedział.

Podkreślił, że czuje bardzo silne poparcie dla wyboru Ukrainy.

Szef Rady Europejskiej stwierdził również, że Ukraina na co dzień demonstruje swoje przywiązanie do europejskich zasad i wolności: „Walczycie nie tylko o przyszłość ukraińskich dzieci, ale także o fundamentalne wartości i zasady Europy”.

Jak poinformował Ukrinform, 8 kwietnia podczas wizyty w Kijowie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oficjalnie wręczyła prezydentowi Zełenskiemu kwestionariusz, którego wypełnienie jest niezbędnym krokiem do przyznania Ukrainie statusu kandydata do UE.

18 kwietnia prezydent Wołodymyr Zełenski przekazał szefowi Delegatury Unii Europejskiej na Ukrainie Matti Maasikasowi pierwszą część wypełnionego kwestionariusza o statusie kandydata do UE.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-