putin chce „utylizować” w Mariupolu przestępców, którzy popełnili zbrodnie w obwodzie kijowskim – „Azow”

putin chce „utylizować” w Mariupolu przestępców, którzy popełnili zbrodnie w obwodzie kijowskim – „Azow”

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Podczas walki z obrońcami Mariupola Putin chce „usunąć” przestępców, którzy popełnili zbrodnie w obwodzie kijowskim - powiedział zastępca dowódcy pułku azowskiego kapitan Światosław Palamar (Kalina) w nagraniu wideo na kanale Telegram pułku, donosi Ukrinform.

Wróg nie przestaje próbować szturmować terytorium „Azowstal”, sytuacja jest trudna, czasem krytyczna. Przy wsparciu czołgów, pojazdów opancerzonych i piechoty, ostrzału artyleryjskiego, uderzeń rakietowych wróg próbuje się przebić ... Warto zauważyć, że ich sprzęt oznaczony jest literą „V” - to przestępcy, którzy popełnili zbrodnie przeciwko cywilom w obwodzie kijowskim"- powiedział Palamar.

Powiedział, że w ten sposób Putin chce „zatrzeć ślady i wyeliminować tych drani, którzy popełnili straszne okrucieństwa wobec naszych obywateli”.

Jak donosił Ukrinform, na początku kwietnia Irpin, Bucza, Hostomel i cały obwód kijowski zostały wyzwolone od rosyjskich najeźdźców. W wyzwolonych miastach i wsiach odnotowano masowe zabójstwa cywilnych.

Obecnie trwają prace nad przywróceniem dostaw światła, gazu i wody, a skutki obecności wojsk rosyjskich są eliminowane.

We wsi Borodzianka w obwodzie kijowskim ratownicy rozebrali wszystkie gruzy budynków zniszczonych podczas walk, znaleźli łącznie 41 zabitych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-