Zełenski spotkał się z Michelem - omówiono wsparcie Ukrainy i kryteria przystąpienia do UE

Zełenski spotkał się z Michelem - omówiono wsparcie Ukrainy i kryteria przystąpienia do UE

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel omówili odpowiedzi na kwestionariusz dotyczący spełniania przez Ukrainę kryteriów Unii Europejskiej.

Szef państwa poinformował o tym w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Wielki przyjaciel Ukrainy, przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, jest dziś w Kijowie. Omówiliśmy sankcje wobec Rosji, obronność i wsparcie finansowe naszego państwa oraz odpowiedzi na ankietę dotyczącą zgodności z kryteriami unijnymi” - napisał prezydent.

Zełenski też podziękował przewodniczącemu Rady Europejskiej za spotkanie i solidarność z narodem Ukrainy.

Jak poinformował Ukrinform, na Ukrainę przybył przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

18 kwietnia Ukraina przesłała Komisji Europejskiej odpowiedzi na ankietę dotyczącą spełnienia politycznych i ekonomicznych kryteriów członkostwa w UE w celu uzyskania statusu kandydata.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-