Najeźdźcy rozpoczęli bitwę o Donbas, do której przygotowywali się od dawna - prezydent

Najeźdźcy rozpoczęli bitwę o Donbas, do której przygotowywali się od dawna - prezydent

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Rosyjskie siły rozpoczęły bitwę o Donbas, do której od dawna się szykują, ale Ukraina będzie się bronić – powiedział Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu wideo, relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Teraz możemy powiedzieć, że wojska rosyjskie rozpoczęły bitwę o Donbas, do której przygotowywały się od dawna. Bardzo duża część całej armii rosyjskiej jest teraz skupiona na tej ofensywie. Bez względu na to, ilu rosyjskich żołnierzy zostanie tam zawiezionych, będziemy walczyć. Będziemy się bronić. Będziemy to robić codziennie. Nie oddamy nic ukraińskiego, a cudzego nie potrzebujemy” - podkreślił prezydent.

Zauważył, że na wschodzie i południu państwa ukraińskiego najeźdźcy ostatnio próbują atakować nieco bardziej przemyślanie niż wcześniej. Zełenski powiedział, że naciskają, szukając słabego miejsca w obronie kraju, aby znaleźć i udać się tam z głównymi siłami.

„Nawet rosyjscy generałowie, przyzwyczajeni do nie liczenia strat, bo zabili już tak wielu rosyjskich żołnierzy, muszą być bardziej ostrożni, bo nikogo nie zostanie, by zaatakować. Niech nie licz ą jednak, że to im pomoże. To tylko kwestia czasu - kiedy całe terytorium naszego państwa zostanie wyzwolone"- powiedział Zełenski.

Wyraził wdzięczność wszystkim ukraińskim żołnierzom, wszystkim bohaterskim miastom, które trzymają i bronią losu całego państwa, powstrzymując siły najeźdźców.

„Rubiżne, Popasna, Zołote, Łysyczańsk, Siewierodonieck, Kramatorsk i wszystkie inne, które są z Ukrainą przez te wszystkie lata i od zawsze” – dodał prezydent.

Jak poinformował Ukrinform, 24 lutego rozpoczął się nowy etap ośmioletniej wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Oczekuje się, że bitwa o Donbas będzie główną w drugiej fazie tej wojny.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-