Medwedczuk prosi Zełenskiego i Putina o wymianę go na obrońców i mieszkańców Mariupola

Medwedczuk prosi Zełenskiego i Putina o wymianę go na obrońców i mieszkańców Mariupola

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Zatrzymany Wiktor Medwedczuk zwrócił się do prezydenta Ukrainy i prezydenta Rosji z propozycją wymiany go na obrońców i mieszkańców Mariupola - informuje SBU w Telegramie, donosi Ukrinform

„Chcę zwrócić się do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina z propozycją wymiany mnie na obrońców i mieszkańców Mariupola , którzy znajdują się w zablokowanym mieście, nie mając bezpiecznego dostępu wyjścia korytarzami humanitarnymi” – powiedział.

Agresja rosji spowodowała jedną z największych katastrof humanitarnych w Mariupolu. Najeźdźcy bombardują ludność cywilną, blokują dostawy pomocy humanitarnej do miasta, przymusowo deportują Ukraińców do Rosji i celowo niszczą miasto. Burmistrz Mariupola mówił wcześniej, że od początku rosyjskiej inwazji w mieście zginęło nawet 20 tysięcy cywilów. Jednocześnie, według różnych szacunków, w zablokowanym Mariupolu pozostaje około 120 000 cywilów, a miasta nadal bronią bojownicy Pułku Azowskiego i 36. Brygady Morskiej.

SBU zatrzymała Medwedczuka 12 kwietnia . FSB Federacji Rosyjskiej próbowała wywieźć go najpierw do Naddniestrza, a później do Moskwy. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała go podczas opuszczania obwodu kijowskiego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-