Pierwszego dnia rosyjskiej inwazji nikt na świecie nie był pewien, że wytrwamy – Zełenski

Pierwszego dnia rosyjskiej inwazji nikt na świecie nie był pewien, że wytrwamy – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W pierwszym dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę nikt na świecie nie był przekonany, że wytrwamy – powiedział Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu wideo, informuje Ukrinform.

„Pamiętam pierwszy dzień rosyjskiej inwazji, pamiętam, co mi powiedziano 24 lutego, w tym silni tego świata. Mówiąc delikatnie, nikt nie był pewien, czy wytrwamy. Wszyscy współczuli. Wielu radziło opuścić kraj, radziło faktycznie poddać się tyranii, ale nie znali nas, nie wiedzieli, jak odważni są Ukraińcy, jak bardzo cenimy wolność i możliwość życia tak, jak chcemy” – powiedział Zełenski .

Prezydent po raz kolejny zapewnił, że rosyjscy najeźdźcy poniosą odpowiedzialność za wszystko, co zrobili Ukrainie, za wszystko, co zrobili przeciwko narodowi.

„Poniosą odpowiedzialność za Buczę, Kramatorsk, Wołnowachę, Ochtyrkę, Hostomel, Borodiankę, Izium, Mariupol i wszystkie inne piękne miasta naszego państwa oraz obywateli Ukrainy, których armia rosyjska odrzuciła w przeszłości, w czasy, gdy wszyscy na świecie mówili: „Nigdy więcej”. Znowu to jest. A zrobimy wszystko, aby było naprawdę ostatnia, bo pytanie, jak zagwarantować bezpieczeństwo Ukrainie i Europie, już nigdy nie będzie retoryczne” – podkreślił Zełenski.

Jak informowaliśmy, rosyjski prezydent putin wypowiedział wojnę Ukrainie 24 lutego i rozpoczął inwazję na dużą skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą infrastrukturę, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, granatów rakietowych i pocisków balistycznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-