Zełenski opublikował wideo o skutkach wojny rosyjskiej na Ukrainie

Zełenski opublikował wideo o skutkach wojny rosyjskiej na Ukrainie

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski wezwał świat do pomocy Ukrainie bronią w wojnie prowadzonej przez Rosję i opublikował film pokazujący konsekwencje rosyjskiej agresji na Ukrainę - poinformował Ukrinform, powołując się na Telegram Zełenskiego.

Od 50 dni cynicznie próbują nas zniszczyć. Ukraińcy stawiają bohaterski opór przez 50 dni. Nie boimy się niczego, bo wiemy, o co walczymy. Mamy dość odwagi, by powstrzymać zło. Przestańcie karmić rosyjską maszynę wojskową. Pomóżcie Ukrainie bronią. Wtedy świat i dobro zwycięży znacznie szybciej" - zauważył szef państwa ukraińskiego.

Prezydent udostępnił także wideo zmontowane ze zdjęć i krótkie filmy pokazujące konsekwencje agresji Rosji na Ukrainę.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego prezydent rosji władimir putin ogłosił początek wielkiej inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, masowo ostrzeliwując dzielnice mieszkalne ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, wielu wyrzutni rakiet i pocisków balistycznych. Na Ukrainie ogłoszono stan wojenny.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-