Siły Zbrojne wysadziły most z rosyjskim sprzętem przeznaczonym dla Izymia

Siły Zbrojne wysadziły most z rosyjskim sprzętem przeznaczonym dla Izymia

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Siły Zbrojne zniszczyły most z pojazdami wroga zmierzającymi do miasta Izium w obwodzie charkowskim – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Kilka dni temu nasi żołnierze odkryli sprzęt wroga w regionie Charkowa. Były to wóz pancerny „Tigr”, Kamaz i trzy Urale, które zmierzały do wzmocnienia swojej grupy w obwodzie charkowskim. Po ustaleniu trasy ruchu kolumny wroga operatorzy Sił Specjalnych (SSO) Ukrainy przeprowadzili rozpoznanie obiektu najbardziej nadającego się do przeprowadzenia zasadzki inżynieryjnej. Był to most na drodze wrogich pojazdów. Następnie - żmudna praca zawodowa: ustalenie lokalizacji ładunków, obliczenie wymaganej ilości ekwiwalentu TNT. Po podłożeniu ładunku wybuchowego w określonym miejscu, operatorzy Sił Specjalnych czekali na wroga, który niczego nie podejrzewając, zmierzał ku śmierci. Most został wysadzony wraz z rosyjskim sprzętem zgodnie z planem, niszcząc całą kolumnę wroga” – czytamy w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że wysadzając most z Rosjanami, ukraińscy operatorzy przy pomocy UAV potwierdzili pokonanie celu. Następnie sprawę zakończyli żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak podał Ukrinform, od 24 lutego do 13 kwietnia wojska Federacji Rosyjskiej straciły na Ukrainie około 19 800 osób . Również przeciwnik stracił 739 czołgów, bojowe wozy opancerzone - 1964, systemy artyleryjskie - 358, MLRS - 115, obrona przeciwlotnicza - 64, samoloty - 158, śmigłowce - 143, pojazdy - 1429, statki/łodzie - 7, zbiorniki paliwa - 76 , UAV poziomu operacyjnego i taktycznego - 132, wyposażenie specjalne - 25, wyrzutnie OTRK / TRK – 4.

Dane są określane. Obliczenia komplikuje duża intensywność działań wojennych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-