Tam,gdzie byli raszyści - prezydenci krajów bałtyckich i Polski obejrzeli zniszczenia w obwodzie kijowskim

Tam,gdzie byli raszyści - prezydenci krajów bałtyckich i Polski obejrzeli zniszczenia w obwodzie kijowskim

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydenci Polski Andrzej Duda, Litwini Gitanas Nauseda, Łotwy Egils Levits i Estonii Alar Karis odwiedzili w środę Kijów, gdzie na własne oczy obejrzeli zbrodnie raszystów – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP na Twitterze i Facebooku – informuje Ukrinform.

Odnotowano, że po zwiedzeniu zniszczonych miast pod Kijowem, w szczególności Borodianki, delegacja czterech prezydentów spotka się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i innymi przedstawicielami władz ukraińskich.

Jak informował Ukrinform, w przemówieniu w parlamencie estońskim prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreślił, że takie wizyty w stolicy Ukrainy są dziś szczególnie ważne, ponieważ pokazują, że wszyscy europejscy obrońcy wolności będą nadal jednoczyć się w walce bez jakichkolwiek politycznych czy ekonomicznych podtekstów wobec Federacji Rosyjskiej.

24 lutego rosja rozpoczęła nową fazę wojny z Ukrainą, w której wróg przeprowadzał zmasowane ostrzały i bombardowania pokojowych miast i miasteczek ukraińskich. Do walki z najeźdźcami powstał cały naród Ukrainy. Siły Zbrojne i Wojska Obrony Terytorialnej przerwały ofensywę wroga i zadały mu ciężkie straty.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-