Tam,gdzie byli raszyści - prezydenci krajów bałtyckich i Polski obejrzeli zniszczenia w obwodzie kijowskim

Tam,gdzie byli raszyści - prezydenci krajów bałtyckich i Polski obejrzeli zniszczenia w obwodzie kijowskim

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydenci Polski Andrzej Duda, Litwini Gitanas Nauseda, Łotwy Egils Levits i Estonii Alar Karis odwiedzili w środę Kijów, gdzie na własne oczy obejrzeli zbrodnie raszystów – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP na Twitterze i Facebooku – informuje Ukrinform.

Odnotowano, że po zwiedzeniu zniszczonych miast pod Kijowem, w szczególności Borodianki, delegacja czterech prezydentów spotka się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i innymi przedstawicielami władz ukraińskich.

Jak informował Ukrinform, w przemówieniu w parlamencie estońskim prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreślił, że takie wizyty w stolicy Ukrainy są dziś szczególnie ważne, ponieważ pokazują, że wszyscy europejscy obrońcy wolności będą nadal jednoczyć się w walce bez jakichkolwiek politycznych czy ekonomicznych podtekstów wobec Federacji Rosyjskiej.

24 lutego rosja rozpoczęła nową fazę wojny z Ukrainą, w której wróg przeprowadzał zmasowane ostrzały i bombardowania pokojowych miast i miasteczek ukraińskich. Do walki z najeźdźcami powstał cały naród Ukrainy. Siły Zbrojne i Wojska Obrony Terytorialnej przerwały ofensywę wroga i zadały mu ciężkie straty.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-