Próbował uciec za granicę - Zełenski opowiedział szczegóły zatrzymania Medwedczuka

Próbował uciec za granicę - Zełenski opowiedział szczegóły zatrzymania Medwedczuka

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wiktora Medwedczuka zatrzymano podczas próby ucieczki za granicę – powiedział Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu wideo , informuje Ukrinform.

„Ukrywał się przez 48 dni. Ale w końcu postanowił spróbować uciec z naszego kraju. No cóż, dla tego „kosmonauta” – w złym tego słowa znaczeniu – nie zadziałało słynne „Pojechali”. Uważam za szczególnie cyniczne to, że przebrał się w wojskowy kamuflaż, udając wielkiego patriotę. Ot taki „wojaka”. Ot taki „patriota” – powiedział Zełenski.

Według niego, jeśli Medwedczuk wybrał dla siebie mundur wojskowy, podlega zasadom wojny.

Głowa państwa zasugerowała też, aby Rosja wymieniła Medwedczuka na ukraińskich jeńców.

„Sugeruję, aby federacja rosyjska wymieniła tego swojego chłopca na naszych chłopców i dziewczyny, którzy są obecnie w rosyjskiej niewoli. Ważne jest, aby nasze organy ścigania i wojsko również rozważyły tę możliwość” – powiedział prezydent.

Jak donosi Ukrinform, podczas operacji specjalnej Służby Bezpieczeństwa Ukrainy został zatrzymany deputowany Wiktor Medwedczuk (frakcja "Platforma Opozycji - Za Życie").

27 lutego okazało się, że podejrzany o zdradę Wiktor Medwedczuk uciekł z aresztu domowego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-