Raszyści ostrzelali miejsce dystrybucji pomocy humanitarnej w Ugledarze, są zabici i ranni

Raszyści ostrzelali miejsce dystrybucji pomocy humanitarnej w Ugledarze, są zabici i ranni

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W Ugledarze w obwodzie donieckim rosyjski agresor ostrzelał miejsca rozdawania pomocy humanitarnej, w wyniku czego jest dwóch zabitych i pięciu rannych.

Według Ukrinformu poinformował o tym w telegramie szef Donieckiej Obwodowej Administracji Wojskowej Paweł Kirilenko.

„Miejsce dystrybucji pomocy humanitarnej ostrzeliwali rosyjscy faszyści z artylerii rakietowej. Obecnie mamy dwóch zabitych i pięciu rannych. Dokumentujemy wszystkie zbrodnie popełnione przez federację rosyjską na naszej ziemi. Winnym nie będzie przebaczenia!” – napisał szef regionu.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-