W wyzwolonej od rasistów Buczy odkryto „salę tortur”

W wyzwolonej od rasistów Buczy odkryto „salę tortur”

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W piwnicy jednego z dziecięcych sanatoriów Buczy funkcjonariusze organów ścigania znaleźli miejsce, w którym rosyjscy żołnierze torturowali ludzi - podaje Prokuratura Generalna na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Prokuratorzy wraz z kijowską policją znaleźli w Buczy salę tortur. W piwnicy jednego z dziecięcych sanatoriów policja znalazła ciała pięciu mężczyzn ze związanymi rękami. Rosyjscy żołnierze torturowali nieuzbrojonych cywilów, a następnie ich zabijali” – czytamy.

Obecnie na miejscu przestępstwa pracują prokuratorzy i policjanci. Dokłada się wszelkich starań, aby ustalić okoliczności każdej zbrodni wojennej i osób zamieszanych w rosyjską agresję w celu postawienia ich przed wymiarem sprawiedliwości.

Jak informowaliśmy, Irpiń, Bucza, Hostomel i cały obwód kijowski zostały wyzwolone od rosyjskich najeźdźców. Wojsko ukraińskie, które wkroczyło do tych miejscowości, odkryło dziesiątki ofiar zbrodni wojennych wojsk rosyjskich.

Wśród nich są w szczególności zgwałcone kobiety, których ciała próbowano spalić, zabici urzędnicy samorządowi, dzieci, osoby starsze i mężczyźni. Wielu ma związane ręce, są ślady tortur, a wiele osób zostało postrzelonych w tył głowy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-