W wyzwolonej od rasistów Buczy odkryto „salę tortur”

W wyzwolonej od rasistów Buczy odkryto „salę tortur”

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W piwnicy jednego z dziecięcych sanatoriów Buczy funkcjonariusze organów ścigania znaleźli miejsce, w którym rosyjscy żołnierze torturowali ludzi - podaje Prokuratura Generalna na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Prokuratorzy wraz z kijowską policją znaleźli w Buczy salę tortur. W piwnicy jednego z dziecięcych sanatoriów policja znalazła ciała pięciu mężczyzn ze związanymi rękami. Rosyjscy żołnierze torturowali nieuzbrojonych cywilów, a następnie ich zabijali” – czytamy.

Obecnie na miejscu przestępstwa pracują prokuratorzy i policjanci. Dokłada się wszelkich starań, aby ustalić okoliczności każdej zbrodni wojennej i osób zamieszanych w rosyjską agresję w celu postawienia ich przed wymiarem sprawiedliwości.

Jak informowaliśmy, Irpiń, Bucza, Hostomel i cały obwód kijowski zostały wyzwolone od rosyjskich najeźdźców. Wojsko ukraińskie, które wkroczyło do tych miejscowości, odkryło dziesiątki ofiar zbrodni wojennych wojsk rosyjskich.

Wśród nich są w szczególności zgwałcone kobiety, których ciała próbowano spalić, zabici urzędnicy samorządowi, dzieci, osoby starsze i mężczyźni. Wielu ma związane ręce, są ślady tortur, a wiele osób zostało postrzelonych w tył głowy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-