W Warszawie kilka tysięcy osób protestowało przeciwko wojnie na Ukrainie

W Warszawie kilka tysięcy osób protestowało przeciwko wojnie na Ukrainie

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Około 10 000 ludzi maszerowało w niedzielę przed Pałacem Kultury i Nauki w centrum Warszawy, protestując przeciwko wojnie Rosji na Ukrainie.

Uczestnicy akcji oglądali koncert #SaveUkraine - #StopWar na dużym ekranie, informuje Ukrinform.

Ukraińcy i Polacy przybyli na wiec z licznymi ukraińskimi flagami.

Trzymali plakaty przeciwko rosyjskiej agresji, takie jak „Putin, zabierz ręce z Ukrainy”, „Rosjanie, jesteście mordercami”, „Stop wojnie na Ukrainie”, „Putin jest mordercą”, „Przestańcie zabijać nasze dzieci”, „ Boże chroń Ukrainę ”.

Uczestnicy akcji skandowali hasła „Chwała Ukrainie – Chwała Bohaterom”, „Chwała Narodowi – śmierć wrogom”, „Putin – hu@lo” i inne.

Zwrócili się do nich między innymi ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, polscy politycy, działacze ukraińscy i polscy.

Na zakończenie akcji kilka tysięcy uczestników w Warszawie zaśpiewało hymn Ukrainy.

Według agencji, w niedzielę Ukraińcy zebrali się na placach 30 miast na całym świecie, by potępić wojnę i wyrazić poparcie dla Ukrainy, która walczy z rosyjskim agresorem.

Wspólnie oglądali koncert #SaveUkraine - #StopWar.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-