W Warszawie kilka tysięcy osób protestowało przeciwko wojnie na Ukrainie

W Warszawie kilka tysięcy osób protestowało przeciwko wojnie na Ukrainie

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Około 10 000 ludzi maszerowało w niedzielę przed Pałacem Kultury i Nauki w centrum Warszawy, protestując przeciwko wojnie Rosji na Ukrainie.

Uczestnicy akcji oglądali koncert #SaveUkraine - #StopWar na dużym ekranie, informuje Ukrinform.

Ukraińcy i Polacy przybyli na wiec z licznymi ukraińskimi flagami.

Trzymali plakaty przeciwko rosyjskiej agresji, takie jak „Putin, zabierz ręce z Ukrainy”, „Rosjanie, jesteście mordercami”, „Stop wojnie na Ukrainie”, „Putin jest mordercą”, „Przestańcie zabijać nasze dzieci”, „ Boże chroń Ukrainę ”.

Uczestnicy akcji skandowali hasła „Chwała Ukrainie – Chwała Bohaterom”, „Chwała Narodowi – śmierć wrogom”, „Putin – hu@lo” i inne.

Zwrócili się do nich między innymi ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, polscy politycy, działacze ukraińscy i polscy.

Na zakończenie akcji kilka tysięcy uczestników w Warszawie zaśpiewało hymn Ukrainy.

Według agencji, w niedzielę Ukraińcy zebrali się na placach 30 miast na całym świecie, by potępić wojnę i wyrazić poparcie dla Ukrainy, która walczy z rosyjskim agresorem.

Wspólnie oglądali koncert #SaveUkraine - #StopWar.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-