Cały obwód ługański jest zrujnowany - nie ma ani jednej miejscowości, która nie zostałaby ostrzelana przez wojska rosyjskie

Cały obwód ługański jest zrujnowany - nie ma ani jednej miejscowości, która nie zostałaby ostrzelana przez wojska rosyjskie

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Cała linia obrony w obwodzie ługańskim jest utrzymana, wróg nadal bombarduje spokojne dzielnice miast właśnie dlatego, że armia rosyjska nie zdobyła miast w obwodzie ługańskim – powiedział Serhij Hajdaj, szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Państwowej, donosi Ukrinform.

„Cała linia obrony jest utrzymana: Kreminna, Rubieżne, Sewerodonieck, Łysyczańsk, Popasna, Gmina Górska, Zołote – wszystko to jest terytorium kontrolowane przez Ukrainę. Jedyne, co zdołał zrobić wróg, to trochę posunąć się w kierunku Popasny i Rubieżnego, ale są to tymczasowe zwycięstwa, teraz przegrupowują się - wybijemy ich stamtąd i stamtąd”- powiedział Hajdaj.

Po raz kolejny podkreślił, że wszystkie zarzuty, że region Ługański jest całkowicie pod kontrolą wroga, są kompletnym kłamstwem.

„Nasza sytuacja jest dość trudna właśnie dlatego, że nie udało im się zdobyć miast tak, jak planowali, a może, jak już donosili Putinowi. Dlatego teraz bombardują Rubieżne, Sewerodonieck, Kreminny, Popasnę, Zołote – z wszystkich kalibrów - całkowicie wymazują z powierzchni ziemi i nie dbają o to, co jest atakowane - domy, szpitale, przedszkola czy szkoły”.

Hajdaj napisał, że w obwodzie ługańskim nie ma ani jednej osady, która nie ucierpiałaby od rosyjskich najeźdźców.

„Nasze miasta są teraz wielopiętrowymi ruinami, każda dzielnica jest jak z horroru. Całe dzielnice i ulice nie nadają się do zamieszkania. Rodziny zostały bez dachu nad głową. Obwód Ługański został bez ludzi. Niektórzy są migrantami po raz drugi”- napisał.

Hajdaj podziękował także najwyższemu dowództwu wojskowemu Federacji Rosyjskiej za to, że od lat nie wzmacniał zdolności bojowych armii wroga, ale kradł pieniądze i wydawał je na wille i pałace.

24 lutego prezydent rosji putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę. Rosyjskie wojska ostrzeliwują i niszczą kluczową infrastrukturę, masowo ostrzeliwując dzielnice mieszkalne ukraińskich miast i miasteczek przy użyciu artylerii, wielu wyrzutni rakiet i pocisków balistycznych.

Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-