Prawdopodobieństwo ataku z Białorusi na odcinek wołyński jest wysokie - Sztab Generalny Sił Zbrojnych

Prawdopodobieństwo ataku z Białorusi na odcinek wołyński jest wysokie - Sztab Generalny Sił Zbrojnych

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Groźba ofensywy wojsk z Republiki Białorusi na odcinek wołyński jest duża, ale ukraińscy obrońcy są gotowi do odwetu - informowały media w Sztabie Generalnym Sił Zbrojnych, donosi Ukrinform.

„Zagrożenie ofensywą ze strony Republiki Białoruś w kierunku wołyńskim jest oceniane jako wysokie. Siły obronne Ukrainy są gotowe do walki” - powiedział Sztab Generalny.

Jak wcześniej informowaliśmy, MSW poinformowało, że rosyjski sprzęt wojskowy zbliża się do granicy białoruskiej w celu podjęcia próby penetracji terytorium Ukrainy określonymi siłami.

Od 24 lutego trwa rosyjska inwazja na Ukrainę na dużą skalę. Agresor ostrzeliwuje i niszczy kluczową infrastrukturę, osiedla ukraińskich miast i wsi, używając artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-