Prawie 600 wieżowców zostało zniszczonych w Charkowie

Prawie 600 wieżowców zostało zniszczonych w Charkowie

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W Charkowie nieprzyjacielska artyleria ostrzeliwuje obszary mieszkalne, zniszczono prawie 600 wieżowców.

Według Ukrinformu, policja poinformowała o tym na Facebooku.

„25 dzień walki obronnej: nieprzyjacielska artyleria ostrzeliwuje dzielnice mieszkaniowe Charkowa. rosyjscy najeźdźcy dzień po dniu kontynuują cyniczne niszczenie zasobów mieszkaniowych miasta i jego infrastruktury. Zniszczono prawie 600 wieżowców, tysiące rodzin zostało bez dachu nad głową. Mieszkańcy Charkowa zmuszeni są ukrywać się przed ostrzałem w piwnicach, ale nie tracą hartu ducha i wiary w swoich obrońców” – głosi komunikat.

Policja w Charkowie podkreśliła, że ​​funkcjonariusze organów ścigania codziennie dostarczają pomoc humanitarną po mieście i społecznościach regionu. Ludzie otrzymują najbardziej potrzebne: ciepłą żywność, chleb, ciepłą odzież, lekarstwa, artykuły higieniczne. Podczas działań ewakuacyjnych policja eskortuje pojazdy, zapewniając obywatelom bezpieczne poruszanie się po mieście na dworzec kolejowy i inne miejsca spotkań dla przymusowych uchodźców.

„Sytuacja kryminogenna w mieście jest pod ciągłą kontrolą. Wszystkie dywizje garnizonu charkowskiego działają przejrzyście i płynnie. Codziennie kilkadziesiąt załóg policji patroluje ulice. Utrzymują ład i porządek, monitorują ruch, sprawdzają podejrzane osoby. Bezlitośnie walczą z grabieżami. Ogólnie od początku inwazji wojskowej wroga na terytorium Ukrainy policja charkowska zatrzymała ponad pięćdziesiąt osób za popełnienie zbrodni ciężkich i przeciwko mieniu” - podkreśliła policja.

Policja przypomina, że ​​nieustanny ostrzał miasta pozostawia po sobie wiele niebezpiecznych przedmiotów: niewybuchów, części rakiet. O takich znaleziskach należy niezwłocznie powiadomić policję dzwoniąc pod numer 102 lub dzwoniąc pod numer 101 do Biura Sytuacji Nadzwyczajnych.

„Pomimo trudnych warunków służby i znacznego przeciążenia, służba policji 102 działa. Operatorzy odbierają telefony od ludności przez całą dobę, aby zorganizować szybką odpowiedź. Wiele informacji jest otrzymywanych na czat bocie @Kharkiv102_bot, która jest natychmiast odbierana i przetworzona przez terenowe jednostki policji. Jeśli potrzebujesz pomocy i ochrony - natychmiast dzwoń pod numer 102, lub inne numery alarmowe policji - podkreśliła policja.

Jak donosił Ukrinform, 19 marca trzy osoby zginęły w wyniku ostrzału przez armię rosyjską w Rubiżnym w obwodzie ługańskim, w tym dwoje dzieci.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-