Wojska rosyjskie zabiły na Ukrainie 115 dzieci

Wojska rosyjskie zabiły na Ukrainie 115 dzieci

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wojska rosyjskie zabiły na Ukrainie 115 dzieci – napisała Prokuratura Generalna w Telegramie informuje Ukrinform.

115 dzieci zginęło na Ukrainie w wyniku zbrojnej agresji federacji rosyjskiej, a ponad 140 zostało rannych.

Największa liczba ofiar jest w obwodzie kijowskim – 58,.

Dalej:

obwód charkowski - 36, obwód doniecki - 29, obwód czernihowski - 30, obwód mikołajowski - 22, obwód żytomierski - 15, obwód sumski - 14 i obwód chersoński - 14.

19 marca w Rubieżnym, w obwodzie ługańskim został zniszczony przez wojska rosyjskie budynek mieszkalny. Ratownicy wyciągnęli dwoje dzieci spod jego gruzów. Próbowano je ratować, ale na próżno. Dzieci nie przeżyły.

Pod gruzami znaleziono kolejne dziecko i matkę. Niestety lekarze stwierdzili, że kobieta nie żyje, a dziecko zostało uratowane. Jego stan jest stabilny i zadowalający.

19 marca podczas ostrzału domów w Charkowie zginął mężczyzna i 9-letni chłopiec.

W wyniku regularnych bombardowań i ostrzeliwania przez rosyjskie siły zbrojne infrastruktury cywilnej i obszarów mieszkalnych uszkodzeniu uległo 489 placówek oświatowych. 69 z nich zostało całkowicie zniszczonych.

Dane te nie są pełne, ponieważ nie jest możliwe zbadanie miejsc ostrzału na obszarach aktywnych działań wojennych i na czasowo okupowanych terytoriach.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-