Zełenski zwrócił się do Szwajcarów - Być może jest to ostatnia szansa ludzkości na zatrzymanie wojny

Zełenski zwrócił się do Szwajcarów - Być może jest to ostatnia szansa ludzkości na zatrzymanie wojny

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski jest przekonany, że w walce z rosyjską agresją ludzkość ma szansę powstrzymać wojny i terror państwowy.

Oświadczył to w przemówieniu do obywateli Szwajcarii, donosi Ukrinform.

„Mamy teraz szansę, szansę, aby pokazać nie tylko rosji, ale także każdemu agresorowi na świecie, każdemu państwu terrorystycznemu, że wojna zniszczy nie ofiary, ale tych, którzy z nią przyszli. I być może jest to ostatnia szansa dla ludzkości na powstrzymanie wojen, powstrzymanie terroru państwowego” – podkreślił Zełenski.

Jednocześnie podziękował Szwajcarom za wsparcie, za „obronę wolności wraz ze wszystkimi, którzy ją cenią”.

„To dla nas bardzo ważne teraz, w naszych czasach, kiedy terror stał się narodową ideą jednego z największych państw świata, podstawą ich polityki zagranicznej, kiedy terroryzmu nie dopuszcza się marginalna lub grupa ludzi lub organizacji, ale państwo z arsenałem nuklearnym. Kiedy stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ celowo niszczy wszystko, dla czego ONZ została zbudowana, prowadząc z nami brutalną, krwawą, bezsensowną wojnę” – podkreślił prezydent.

Jak donosi Ukrinform, 24 lutego 2022 r. prezydent federacji rosyjskiej władimir putin rozpoczął nowy etap wojny z Ukrainą. Wojska rosyjskie rozpoczęły niszczenie ukraińskich miast i wsi za pomocą artylerii, nalotów i ataków rakietowych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-