Sala sportowa z setkami łóżek: jak żyją uchodźcy w Użhorodzie - Fotograficzna kronika wojny

Sala sportowa z setkami łóżek: jak żyją uchodźcy w Użhorodzie - Fotograficzna kronika wojny

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wojna rozpętana przez rosję od 2014 roku wypędziła miliony Ukraińców z ich domów. Niektórzy już dwa razy.

Według ONZ, od 18 marca, od rozpoczęcia inwazji Rosji na pełną skalę (24 lutego 2022), ponad 6,5 miliona Ukraińców zostało zmuszonych do podróżowania do innych miejsc w kraju. Ponad 3,3 mln wyjechało za granicę. W sumie jest to już ok. 9,8 mln osób. To ponad 23% populacji kraju.

Wśród tych, którzy pozostają w swojej ojczyźnie, niektórym udaje się wynająć oddzielne mieszkania, podczas gdy inni dzielą tymczasowe schronienie w salach gimnastycznych z setkami tych samych osób wewnętrznie przesiedlonych.

Fotoreporter Ukrinformu widział, jak prawie trzysta osób, które uciekły przed rosyjską agresją, osiedliło się w sali gimnastycznej jednej z instytucji edukacyjnych w Użhorodzie.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę.

Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-