Prawie 190 000 osób udało się ewakuować korytarzami humanitarnymi - Wereszczuk

Prawie 190 000 osób udało się ewakuować korytarzami humanitarnymi - Wereszczuk

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od uruchomienia korytarzy humanitarnych około 190 000 osób zostało już ewakuowanych z niebezpiecznych miejscowości.

Wicepremier - minister ds. reintegracji czasowo okupowanych terytoriów Ukrainy Iryna Wereszczuk powiedziała to na antenie jednego teletonu - donosi korespondent Ukrinformu.

„Jeśli zaczniemy od uogólnień, to korytarzami humanitarnymi ewakuowano już około 190 000 osób. Jeśli weźmiemy to pod uwagę szczegółowo, dziś działał obwód kijowski - działały prawie wszystkie obszary, z wyjątkiem Borodzianki. Autobusy nie pojechały w tym kierunku, ale zatrzymały się w połowie drogi i rano ruszą ponownie, ta trasa pozostaje na jutro” – powiedziała Wereszczuk.

Ponadto, według niej, uruchomiono korytarze humanitarne w obwodzie ługańskim.

„Wszyscy już wrócili, to około tysiąca osób, a także pomoc humanitarna, która trafiła również do osób tam przebywających. Udało się” – powiedziała.

Wereszczuk zauważyła, że częściowo działa korytarz humanitarny z Mariupola, „gdzie ludzie opuszczają Mariupol zajęty przez rosjan samochodami lub pieszo”.

Jak informowaliśmy, 19 marca humanitarne korytarze ewakuacyjne w obwodzie ługańskim działały w następujących kierunkach: Lisiczańsk - Bachmut; Siewierodonieck - Lisiczańsk - Bachmut; Rubiżnoje - Siewierodonieck - Lisiczańsk - Bachmut; Popasnaja - Bachmut. Ponadto z Nowozołotariewki zostanie wysłany pociąg ewakuacyjny dla mieszkańców obwodu ługańskiego.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę.

Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakietowych i rakiet balistycznych. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-