Zaporoże przyjęło ponad 2000 mieszkańców Mariupola, w tym 648 dzieci

Zaporoże przyjęło ponad 2000 mieszkańców Mariupola, w tym 648 dzieci

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Kolejne 2128 mieszkańców Mariupola przybyło dziś po południu do Zaporoża, z czego 648 to dzieci.

Według Ukrinformu, Rada Miejska Mariupola ogłosiła to w Telegramie.

„Według sekretarza rady miejskiej Zaporoża Anatolija Kurtewa, dziś po południu do Zaporoża przyjechały kolejne 363 samochody z 2128 mieszkańcami Mariupola. Spośród nich 648 to dzieci” – podała rada miasta w oświadczeniu.

Konwój ewakuacyjny z mieszkańcami Mariupola, który wczoraj opuścił Berdiańsk, dotarł dziś rano do Zaporoża

Odnotowano, że w Zaporożu ludzie otrzymywali pomoc - żywność, lekarstwa, artykuły pierwszej potrzeby i schronienie. Ludzie otrzymują również pomoc medyczną i psychologiczną.

Rada miasta stwierdziła, że ​​w ciągu zaledwie czterech dni Zaporoże przyjęło ponad 15 714 osób z różnych miejscowości, z których 3397 to dzieci.

Jak informowaliśmy, rosyjscy najeźdźcy doprowadzili do największej katastrofy humanitarnej w Mariupolu. Nie mogąc pokonać armii ukraińskiej, najeźdźcy bombardują nieuzbrojonych cywilów, blokując pomoc humanitarną.

W dniach 16-17 marca około 35 000 cywilów opuściło Mariupol, który był nieustannie ostrzeliwany przez rosyjskiego agresora, własnymi samochodami.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-